Co drukujemy



Świadczymy również usługi w zakresie



Transport logistyka


O wygodę naszych Klientów dbamy również na poziomie logistyki. Także tutaj jesteśmy zwolennikami rozwiązań, które pozwalają oszczędzić czas i zminimalizować koszty.
Zamówione materiały solidnie pakujemy a następnie za pośrednictwem transportu własnego, Poczty Polskiej lub kurierem przesyłamy do siedziby kontrahenta lub do miejsca przez niego wskazanego.

Ciekawostki

Czy wiesz, że najstarszy polski druk ma ponad 500 lat?

Najstarszy polski druk pochodzi z II połowy XV w. i jest dziełem Kaspra Straubego, pierwszego drukarza krakowskiego, pochodzącego z Bawarii. Najstarszym drukiem powstałym w Polsce był Almanach ("Kalendarz") na rok 1474 wydany w Krakowie przez Kaspra Straubego. Długo nie potrafiono stwierdzić, komu przysługuje miano pierwszego drukarza w Polsce - jego tożsamość ustalono dopiero po lekturze ksiąg sądu biskupiego i krakowskich ksiąg wójtowskich, w których znaleziono informacje o... alimentach, mających być płaconych przez krakowskiego drukarza Kaspra i jego konflikcie z balwierzem.

Czy wiesz, jak powstał papier?

Około 105 r. p.n.e. kancelista cesarza He Di z dynastii Han, Cai Lun, zaczął wytwarzać papier najpierw z kory drzew, a nawet z sieci rybackich, aż wpadł na pomysł robienie papieru ze szmat jedwabnych i lnianych. Nowa metoda polegała na zwilżaniu szmat i miażdżeniu ich specjalnym drewnianym młotem i kijami. Ponieważ jedwab był bardzo drogi, zastąpiono go włóknami roślinnymi, głównie łykiem morwy, odpadami konopnymi, łodygami bambusa, słomą ryżową oraz szmatami lnianymi, a także dodawano stare sieci rybackie.

Proces produkcji papieru był trzymany przez Chińczyków w tajemnicy przez ok. 700 lat.

Drukowanie w Nanotechnologii

Nanotechnologia to manipulacja na poziomie grup atomów, skupisk molekuł. Technologie druku użyteczne są również w takiej skali i wykorzystywane są w otrzymywaniu urządzeń elektronicznych. Najprostszym rozwiązaniem łączącym nanotechnologię z drukowaniem jest nanoszenie ścieżek. Przykładem mogą być atrament zawierający nanosrebro poniżej 50 nm, jest wyrzucany przez dysze i umożliwia drukowanie obwodów szerokości 8 um. Następnie podłoże jest wygrzewane a nanosrebro stapia się. Otrzymana ścieżka jest jednorodna. Zastosowanie nanocząstek srebra poniżej 50nm umożliwia nie odrywanie się metalu od cieczy nośnej.


Ostatnie wykonane zlecenie

Zobacz nasze ostatnio wykonane zlecenia.


Formularz kontaktowy

Zadaj nam pytanie, a my udzielimy szybkiej odpowiedzi.

© 2012 Drukarnia Printgraph | Wszystkie prawa zastrzeżone

Obsługa informatyczna | Wdrożenie grafiki: Piksel